J. Porat - Lodz, June-July 2005

Wystawa Jakoba Porata - Rozmowy z Kafką

               

ISRAEL  DIPLOMATIC  NETWORK

Wystawa izraelskiego malarza Jacoba Porata w Łodzi

Ambasada Izraela w Warszawie oraz Kino Przedwiośnie w Łodzi zapraszają na wernisaż wystawy izraelskiego artysty Jacoba Porata pt. ROZMOWY Z KAFKĄ. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 25 czerwca 2005, godz. 18.00 Kinie Przedwiośnie. 

Jacob Porat urodził się w Polsce, a do Izraela przybył w wieku lat 14. Studiował muzykę i grę na skrzypcach w konserwatorium Shulamit w Tel Awiwie. Ukończył wydziały Literatury Hebrajskiej i Studiów Biblijnych oraz Literatury Porównawczej na Uniwersytecie w Tel Awiwie. Studiował sztukę, malarstwo i druk artystyczny w Instytucie Avni w Tel Awiwie. Przez wiele lat uczył literatury i Biblii w liceum. Porat zafascynowany jest malarstwem, literaturą i muzyką, które to dziedziny, czy to oddzielnie, czy wszystkie razem, w sposób nieuchronny wzajemnie się inspirują. Jacob Porat jest członkiem Izraelskiego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy. Jego pracownia znajduje się w Jaffie. Jacob Porat jest osobą niezwykle wszechstronną - to jednocześnie malarz, filolog, nauczyciel i muzyk. Ta mnogość zainteresowań odzwierciedla się w jego twórczości, często nasuwającej skojarzenia z historią sztuki, polityką i literaturą. To, co wyróżnia twórczość Jacoba Porata, to ciagłe poszukiwanie różnorodnych form ekspresji. Organizowane od lat wernisaże artysty dokumentują nieustanne przemiany w jego twórczości i to we wszystkich jej aspektach: techniki, kompozycji, tematyki. Jakkolwiek humanistyczne wykształcenie Porata jest niewątpliwie bardzo widoczne w jego pracach, to jednak nie są one zwykłą ilustracją dzieł literackich. Literatura jest tu raczej siłą sprawczą obrazu, umożliwia głębię ekspresji i maestrię wypowiedzi. Dzieła Porata żyją własnym życiem, są i od początku jego twórczości były odrębnymi bytami. Jego prace, a w szczególności Rozmowy z Kafką harmonijnie łączące oparty na intuicji i talencie instynkt malarski z intelektem - intelektem świadomym samego siebie i literackiej interpretacji tematów.

 
Kino Przedwiośnie w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy

Jakoba Porata

"Rozmowy z Kafką".

Kino Przedwiośnie, 25.06 (sob), g. 18.00

Wystawę Izraelskiego artysty, mieszkającego w Tel Awiwie,

przygotowała Ambasada Izraela i Fundacja Judaica.

Pozdrowienia
Ania Mietlińska
0-694 366 359

Exhibition-History and Comments

 

Main Page

Resume

Resume-Heb.

Oils 79-89A

Oils 90 +

Oils 79-89B

Desert Spirits

Etchings

Drawings

Comments 1

Nudes

Woodcuts

Suns & Sunsets - Oil

Still Life

Self Portraits

Romania

 
Oil & Pencil 1988 Works 2000-2002 works 2003 Works 2004 Works 2005 Lebanon-Summer 2006   Preludes and Fugues 2007
Guest Book Links Contacts Ginossar Rainer Maria Rilke

 

J. Porat, All rights reserved *

The site and all its components  were designed and created by  J. Porat. Copying, reproducing, or redistributing images or text, whole or in part, from J. Porat's Website is prohibited.